Biežāk uzdotie jautājumi
Pēc cik ilga laika tiks atsūtītas fotogrāfijas?
Pēc 1 – 2 nedēļām atkarībā no fotosesijas veida un apstrādes veida.
Nevēlos, lai manas fotogrāfijas tiek publicētas.
Ja nevēlies, lai fotogrāfijas tiek publicētas, tas jāpaziņo pirms fotosesijas.
Cik ilgi būs pieejama fotogrāfiju ielāde?
2 nedēļas. Uzglabāšanas vietas limiti ir ierobežoti, tādēļ jācenšas savas fotogrāfijas ielādēt laicīgi. Ja kaut kādu iemeslu dēļ nav iespēja ielādēt, par to jābrīdina, un laiks tiks pagarināts.
Veiksmīgu fotogrāfiju priekšnoteikumi?
Piemērota apģērba izvēle, diskusija par vēlamo rezultātu un pat tik elementāra lieta kā tīri mati.
Ilūziju pasaulē uzskata, ka fotogrāfs 100% veido rezultātu un, ja kaut kas ir aizmirsies vai bija slinkums, to visu izlabos apstrādes programmā. Programmā ir daudz iespēju, tomēr tas var izrādīties laikietilpīgi un sadārdzināt pakalpojumu. Šādi uzskati par fotogrāfu kā par burvi ar kaudzi brīvā laika ir tālu no patiesības un tiek cerēts, ka cilvēki ar šādu uztveri nepieteiksies fotosesijai.
Kā tiek apstrādātas fotogrāfijas?
Pamatā tiek saglabātas reālās krāsas, atskaitot fantāzijas fotogrāfijas.
Mums patīk krāsas, tādēļ tās netiks noņemtas tādēļ, ka trendā ir noteikti toņi, kas liek izskatīties bildēm kā klonētām.
Nereti skatītāji ir tik ļoti pieraduši pie šiem izbalinātajiem toņiem, ka sākuši uztvert to kā “dabīgo”, savukārt piesātinātu kā pārspīlētu. Vēl būtu jāsaprot, ka, piemēram, saulainā laikā fotogrāfiju krāsas būs izteiksmīgākas nekā pelēkā dienā.
Fotogrāfijām, piemēram, ar modernām drēbēm netiks pielāgots vintāžas efekts vai pārveidotas melnbaltas.
Kā tiek apstrādāta seja?
Tā kā svarīgi šķiet saglabāt cilvēka reālo izskatu, sejai tiek veikta viegla apstrāde estētikas “normas” robežās. Mēs visi zinam, ka cilvēkiem mēdz būt pumpas u.c “defekti”, bet tas nenozīmē, ka fotogrāfijās tas būtu jāizceļ vai tas būtu personību raksturojoši.
Savukārt gumijas lelles seja, kas neizskatās pēc cilvēka ādas, netiks taisīta pat pēc pieprasījuma.
Ja ir vēlēšanās saņemt fotogrāfijas bez jebkādas sejas apstrādes, tas jāizrunā iepriekš.
Ja esmu ieradies, piemēram, uz pāra sesiju, varu to pārvērst individuālajā vai otrādi? Varu ņemt līdzi bērnus?
Nē, fotogrāfs ir gatavojies konkrētajai sesijai un pārvērst to citā pakalpojumā nav iespējams. Pāra sesija nav tas pats kas ģimenes sesija, savukārt individuālajā sesijā nevar pēkšņi paņemt līdzi bērnu. Tas ir papildus darbs ar pozām un tēlu. Ja tomēr ir vajadzība mainīt pakalpojuma veidu, visi šie jautājumi jāizrunā iepriekš.
Fotogrāfijās redzamais stils vienmēr sakrīt ar fotogrāfa estētisko redzējumu? Es bildēs izskatīšos tāpat?
Nē, nereti fotogrāfijās redzamais tēls ir stilista, modeļa vai klienta izvēle. Pakalpojumiem raksturīga individuāla pieeja, tātad klients pats izvēlas apģērbu vai grimu.
Pakalpojumi tiek sniegti visiem interesentiem?
Nē. Ja fotogrāfs pārrunu laikā saprot, ka gaumes nesatiksies, pakalpojums netiks piedāvāts.
Mēģini apzināties un definēt savas vēlmes pēc iespējas precīzāk.
Tavas fotogrāfijas būs ļoti līdzīgas tam, ko redzi mājaslapā. Fotogrāfs nepielāgos savu redzējumu citu gaumei. Ņemot vērā piesātināto fotogrāfu piedāvājumu, katrs var tajā atrast kaut ko sev piemērotu.
Fotogrāfijās izskatīšos tāpat kā spogulī?
Jā un nē. Realitātē gaismas apstākļi tomēr atšķiras. Dienas gaisma, elektrības gaisma, saules asā gaisma, mākoņi, gaismas krišanas leņķis. Tas viss veido atšķirīgu izskatu. Piedevām spoguļi mēdz būt izvietoti cilvēka izskatam neglaimojošos gaismas apstākļos (mazas elektrības spuldzes leņķi no augšas vai logs no sāniem, kas rada asu gaismu, asas ēnas). Fotogrāfijās, savukārt, gaisma tiek pielāgota maksimāli neitrāli un glaimojoši, lai harmoniskāk “uzzīmētu” cilvēka vaibstus.
Nepacietīga interesēšanās par fotogrāfiju gatavību paātrinās to atsūtīšanu?
Diemžēl nē. Klienti tiek apkalpoti rindas kārtībā. Ja fotogrāfijas vajadzīgas steidzami, tas ir jāizrunā iepriekš un jāvienojas par papildus samaksu.
Varēšu saņemt visu atmiņas karti – neapstrādātus raw failus, kurus pats vēlāk varēšu apstrādāt?
Nē. Fotogrāfijas tiek atsūtītas tikai pēc fotogrāfa atlases un apstrādes. Fotogrāfs nav mehāniska ierīce bet vairāk tomēr mākslinieks ar savu rokrakstu. Ja tomēr vēlies pats izpausties, uzliec fotoaparātu uz statīva un safotografē sevi. Vai palūdz kādu pārstāvēt fotoaparāta funkciju.
Fotogrāfijas vienmēr izdodas veiksmīgas?
Nē, rezultāts vienmēr netiek uzskatīts par veiksmīgu. Pamatā fotogrāfijām ir tikai individuālā+atmiņu vērtība.
Mākslinieciskā vērtība ir reta parādība. Būtiski ir tomēr censties visiem iesaistītajiem. Ja cilvēkam ir vienaldzīgs rezultāts un fotografēties ierodas bez entuziasma vai tikai tādēļ, ka uzdāvināta fotosesija, fotogrāfijas nebūs sevišķi interesantas. Protams radīt standartbildes nav grūti bet, ja gribās īpašu rezultātu, jācenšas visiem iesaistītajiem. Svarīgi būtu arī izpētīt fotogrāfa darbus un saprast vai tie piesaista.